Beauty School - szkolenia z kosmetologii medycznej i wiele innych » Kosmetologia pielęgnacyjna
Skorzystaj z wizyty w gabinecie oraz porady wykwalifikowanego kosmetologa. Nasz cel to droga do piękna przy zachowaniu naturalnego wyglądu.
Kosmetologia pielęgnacyjna

Henna pudrowa

 

W odróżnieniu od tradycyjnej henny zabieg daje znakomite efekty przy brwiach słabych, rzadkich, pozbawionych blasku i witalności, siwych, zbyt mocno regulowanych, słabo odrastających, w procesie rekonstrukcji, jak również u osób, które bezskutecznie zapuszczają brwi i mają ubytki w łuku brwiowym. Zabieg polecany jest również dla osób, które obawiają się makijażu permanentnego, a zwykła henna nie daje długotrwałych rezultatów. Produkt zawiera naturalne składniki m.in. wyciągi z liści krzewu lawsonii, wyciąg z liści indygo, ekstrakt z drzewa kakaowego, kompleksy witamin, przeciwutleniacze, dzięki czemu brwi są dobrze odżywione i efekty są zdecydowanie dłuższe niż przy tradycyjnej hennie. Efekty utrzymują się 2 tygodnie na skórze i około 4-6 tygodni na włoskach. Każda skóra jest inna, więc należy wziąć pod uwagę, że u jednych osób efekt może się utrzymać dłużej, u innych krócej.
 
Wskazania do zabiegu:
 

 

 

Peeling kawitacyjny

 

Zabieg polega na oczyszczaniu skóry za pomocą ultradźwięków. Wzbogacony jest o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie oraz dotlenienie skóry. Zabieg przeprowadza się specjalną szpatułką wytwarzającą fale ultradźwiękowe, które w obecności płynu (wody lub toniku bezalkoholowego) tworzą mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Powstałe pęcherzyki powiększają się i gwałtownie pękają, oczyszczając w ten sposób skórę z martwych komórek naskórka, sebum i zaskórników. Po peelingu kawitacyjnym warto nałożyć na skórę preparat z aktywnymi składnikami w zależności od potrzeb skóry np. maskę algową, gdyż teraz skóra wykazuje większą przyswajalność i składniki aktywne mogą penetrować głębiej. Można również wykonać sonoforezę, mezoterapię bezigłową, fale radiowe lub eksfoliację kwasami, które poprzedzone peelingiem kawitacyjnym są efektywniejsze.
 
Wskazania do zabiegu:
 

 

Zabiegi należy wykonywać w serii 6-8 zabiegów raz w tygodniu.

 

Sonoforeza

 

Zabieg polega na wprowadzaniu składników aktywnych w głębsze warstwy naskórka. Składniki aktywne wprowadzane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę jaką jest płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe i wnikają do żywych warstw naskórka. Sonoforeza powodując mikromasaż poprawia ukrwienie naskórka i regenerację uszkodzonych tkanek.
 
Wskazania do zabiegu:
 

 

Zabiegi należy wykonać w serii 6-8 zabiegów raz w tygodniu.

 

Mezoterapia bezigłowa

 

Zabieg polega na wprowadzaniu składników aktywnych do skóry właściwej. Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko ultradźwięków oraz elektroporacji, pozwalając na udostępnienie dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Mezoterapia bezigłowa jest procesem bezpiecznym, ponieważ nie uszkadza błon komórkowych, a pozwala jedynie na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych.
 
Wskazania do zabiegu:
 

 

Zabiegi należy wykonywać w serii 4-6 zabiegów raz na 2 tygodnie.
 

Fale radiowe

 

Zabieg jest inaczej nazywany jako lifting bez skalpela. Wykorzystywane jest zjawisko elektroporacji, polegające na wywołaniu efektu termicznego w tkance. Dzięki podgrzaniu dochodzi do mikrouszkodzeń włókien kolagenowych a następnie ich regeneracji. Urządzenia do zabiegu wyposażone są w elektrody, między którymi przepływa prąd. Do zabiegu używa się specjalistycznego żelu chłodzącego skórę, który chroni ją przed oparzeniem. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Poprawia się napięcie skóry, zmarszczki oraz bruzdy ulegają spłyceniu oraz poprawia się mikrocyrkulacja, co wpływa na poprawę kolorytu skóry.
 
Wskazania do zabiegu:
 

 

Zabiegi należy wykonać w serii 4-6 zabiegów raz na 2 tygodnie.

 

Mikrodermabrazja diamentowa

 

Zabieg polega na złuszczaniu i oczyszczeniu skóry za pomocą głowicy ścierającej, której powierzchnia została pokryta drobinkami naturalnego bądź syntetycznego diamentu. Górne warstwy obumarłego naskórka zostają usunięte, wskutek czego powstają nowe, zregenerowane komórki. Zabieg wykonuje się w celu oczyszczenia skóry, rozjaśnienia przebarwień, złuszczenia świeżych blizn oraz rozstępów a także poprawy kolorytu skóry.
 
Wskazania do zabiegu:
 

 

Należy wykonać 4-8 zabiegów raz na 2 tygodnie.

 

Eksfoliacje kosmetyczne – kwasy

 

Eksfoliacja jest zabiegiem dla każdego, niezależnie od rodzaju skóry. Można ją stosować na cerę normalną, mieszaną, tłustą, suchą, a nawet wrażliwą i naczyniową. Warto jednak pamiętać, że aby zabiegi były skuteczne i właściwie przeprowadzone, należy dobrze wybrać rodzaj zastosowanego kwasu oraz jego stężenie. W zależności od rodzaju cery podczas konsultacji w naszym gabinecie z kosmetologiem dobierany jest odpowiedni kwas. Zabieg polega na złuszczeniu skóry, jej oczyszczeniu, odświeżeniu, poprawieniu kolorytu oraz niwelowaniu problemów skórnych.
 
Wskazania do zabiegu:
 

 

Zabiegi należy wykonać w serii 4-8 zabiegów co 2 tygodnie.projekt i realizacja: Scitive